10 راه جذب مشتری برای کافه و رستوران

راه ها جذب مشتری فداکار و حفظ مشتری

جذب مشتری به یک سری تکنیک‌های بسیار ساده گفته می‌شود که به واسطه آن بتوان فروش خود را چندین برابر کرد. با این تکنیک‌ها نه تنها می‌توانید فروش خود را چندین و چند برابر کنید و مشتریان زیادی را برای خود جذب کنید، بلکه با رعایت کردن این تکنیک‌ها خیلی راحت می‌توانید با حفظ مشتری به صورت دائم و همیشگی کسب درآمد کنید. اصلاً فرقی نمی‌کند که کسب و کار شما اینترنتی باشد و یا حتی یک کسب و کار معمولی و یا سنتی، شما باید این تکنیک‌ها را بشناسید و عملی کنید تا مشتریان خود را افزایش بدهید. جذب مشتری جدید هم برای کسب و کارهایی که تازه شروع به فعالیت کرده‌اند بحث مهمی است هم در کسب و کارهای اینترنتی و هم در کسب و کارهای سنتی.

بخش مهم در هر کسب و کار این است که چگونه مشتریان دائم و همیشگی جذب کنید و در نتیجه فروش خود را چندین و چند برابر کنید. در این مقاله ما یک لیست جامع از مواردی که برای حفظ مشتری و جذب مشتری به شما کمک می‌کند را جمع‌آوری کرده‌ایم تا دایره مشتریان خود را افزایش دهید. جذب مشتریان جدید برای رستوران، فست‌فود و کافی‌شاپ‌ها بسیار مهم و حیاتی است. اما رقابت مدام بیشتر می‌شود. خیابان‌ها پر از فست‌فود و کافی‌شاپ و رستوران شده و بالا بردن رقم فروش کار سختی است. به همین خاطر باید آماده رقابت باشید و سرویس خود را بهتر کنید تا امکان جذب مشتریان تازه را داشته باشید.

10 راه جذب مشتری

امروزه رقابت بین رستوران‌ها و فست‌فودها برای جذب مشتری زیاد است. اما رقابت شما چیست؟ رقابت شما با برندها، کافه‌ها و فست‌فودهای معروف است. همچنین اماکن مستقل هم کنار شما مشغول به فعالیت هستند و آن‌ها هم در رقابت با شما هستند. اما نگران نباشید مردم به دنبال سرویس و تجربه خوب هستند. یعنی مردم به دنبال جایی خوب برای نشستن و خوردن غذایی خوب خواهند بود. حالا اجازه دهید نگاهی به 10 راه جذب مشتری کنیم.

  1. قیمت‌های خود را بررسی کنید. آیا قیمت شما رقابتی است؟ البته قیمت غذا را خیلی پایین نیاورید. ممکن است همه خیال کنند با قیمت پایین یعنی کیفیت غذای شما هم پایین آمده است.
  2. در شبکه اجتماعی فعال باشید؛ برای داشتن یک استراتژی موفق باید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید تا مشتری جذب کنید.
  3. از یک تابلو جلوی کافه یا فست‌فود خود استفاده کنید. بهتر است از یک هنرمند درخواست کنید تا این تابلو را طراحی کند. تابلو را جایی قرار دهید که قابل دید باشد و جلوی راه رهگذر نباشد.
  4. یک مسابقه راه‌اندازی کنید اگر توانستید از خبرگزاری یا افراد معروف برای پوشش خبری استفاده کنید.
  5. با شرکت‌هایی که به شما مواد اولیه می‌دهند همکاری کنید. می‌توانید از طریق این همکاری موفق به جذب مشتری شوید و هزینه زیادی هم نکنید.
  6. از لیوان کاغذی اختصاصی قهوه و بسته‌بندی خاص و ظروف سالنی کاربردی استفاده کنید. بسته‌بندی خاص برند شما را گسترش می‌دهد.
  7. نگاهی به اطراف کافه یا رستوران بکنید. مشتری‌ها بیشتر کجا را انتخاب می‌کنند؟ کدام قسمت مشتری کم‌تری دارد؟ به دنبال چرایی باشید و آن را حل کنید.
  8. به مبلمان خود نگاه کنید. آیا راحت است؟ البته نمی‌خواهید یک نفر با یک لیوان قهوه سه ساعت در کافه باشد، اما باید راحتی را برای بازگشت مشتری ایجاد کرد.
  9. ظاهر را تغییر دهید. به دنبال برند روز باشید. ممکن است برند روز حال و هوایی قدیمی یا حال و هوای صنعتی باشد. اما اگر فکر می‌کنید به ظاهر روز نزدیک‌تر می‌شوید این کار را بکنید.
  10. برند خود را دوباره بررسی کنید. یک لوگو جدید با رنگ تازه احتمالاً منجر به جذب مشتری می‌شود. از انتخاب نام مناسب برای رستوران غافل نشوید که یک عامل بسیار مهم در جذب مشتری است.

چگونه مشتری وفادار داشته باشیم؟

اولین شرط موفقیت و متمایز بودن داشتن مشتریانی وفادار است. ولی با چه راه‌هایی؟ زمانی که حرف از فروشگاه‌های اینترنتی و کسب و کار اینترنتی به میان می‌آید نمی‌توان گفت کدام مشتری وفادار است. وفاداری مشتری یا داشتن مشتری وفادار چگونه است؟

راهی که خیلی از افراد برای رسیدن به درآمد انجام می‌دهند این است که، اول کسب و کار رو راه‌اندازی می‌کنند بعد به مشتری فکر می‌کنند. با این که این رفتار کاملاً اشتباه است. برای راه‌اندازی یک کسب و کار در ابتدا باید مشتری خودتان را بشناسید. سپس برای مشتریان وفادار به خاطر وفاداری‌شان پاداشی به آن‌ها اهدا کنید. برای یک مشتری وفادار، محصول شما اهمیت زیادی ندارد. بلکه جایگاه او به عنوان یک مشتری وفادار اهمیت دارد. ممکن است که شما یک مشتری وفادار برای یک شرکت باشید ولی خودتان نتوانید مشتریانی مانند خودتان برای شرکت به دست آورید. فضای رقابتی که در کسب و کارها وجود دارد به شدت در حال رشد است. بنابراین اگر شما بخواهید وارد این فضای رقابتی شوید و موفق باشید باید برنامه داشته باشید که بر اساس وفاداری مشتری تنظیم شده باشد.

راه‌های حفظ مشتری

برای حفظ بهتر مشتری، مشتریانی که به شما وفادار هستند به شما از چندین جهات کمک می‌کنند و سعی کنید برای حفظ مشتری، او را با کسب و کار خود درگیر کنید. آگاه باشید مشتریان وفادار شما چگونه هزینه می‌کنند و چگونه می‌شود آن‌ها را دور هم جمع کرد تا باز هم به شما وفادار بمانند؟ خوشبختانه یا متاسفانه دیگر با یک قیمت‌گذاری نمی‌توان مشتری را به طرف کسب و کار خود کشید و، وفادار نگه داشت. زیرا مشتریان معیارهای دیگری را برای خرید در نظر می‌گیرند. پس در ابتدا باید بتوانیم ارزش‌های مشتری را بشناسیم و به او ارزش‌های بیشتری ارائه دهیم. با این روند مشتری شادتر می‌شود و با خریدهای متوالی مشتری وفادار ما باقی می‌ماند.

اگر می‌خواهید مشتری از شما بیشتر خرید کند و از شما راضی باشد سعی کنید خدمات و محصولات بهتری را در اختیار مشتری قرار دهید. به عنوان مثال اگر یکی از پاداش‌های شما نقدی است بهتر است این پاداش نقدی را بر روی محصولاتی قرار دهید که دارای نقاط قوت محصول شما هستند. با ارائه دادن بهترین محصول خود به مشتری وفادار، شما یکی از بهترین راه‌های جذب مشتری و حفظ مشتری را انجام داده‌اید. یعنی وقتی مشتری از خرید کردن محصول شما رضایت کافی داشته باشد، به دوستان، نزدیکان و خانواده خود از رضایت خریدی که از محصول شما داشته خواهد گفت. این کار بهترین روش تبلیغات است. یک روش ساده، پرسود و مهم‌تر از همه مورد اعتماد است.

ایده‌ای جالب برای جذب مشتری

ممکن است شما به تازگی در فکر افتتاح رستوران باشید یا می‌خواهید تجارت فعلی خود را رونق ببخشید. در هر دو حالت شما در تلاش هستید تا راه‌های جذب مشتری برای رستوران را بی آموزید. با این حال بسیاری از روش‌های متداول در صنعت رستوران‌داری خیلی پیچیده یا گران هستند تا عملی شوند. تلاش برای جلب مشتری کاری دشوار است. صاحبان رستوران‌های مختلف ممکن است ایده‌های بسیاری را امتحان کرده‌اند که برخی از آن‌ها جواب داده است و برخی با وجود صرف هزینه و، وقت عملی نشده‌اند.

اگر قصد دارید که مشتریان بیشتری را به رستوران خود جذب کنید، احتمالاً می‌خواهید هزینه‌های مربوطه را نیز به حداقل برسانید. مشتریان رستوران به دو گروه مشتریان جدید و مشتریان وفادار تقسیم می‌شوند. رستورانی موفق است که بتواند هم افراد جدید را به خود جذب کند و هم مشتریان ثابت خود را حفظ کند و آن را از دست ندهد. به همین دلیل رستوران‌داری کار سخت و دشواری است. در این کار شما علاوه بر ارائه خدمات و امکانات به مشتریان باید از رستوران خود تبلیغ کنید تا اقدام به جذب مشتری بیشتری برای رستوران و یا کافه خود بکنید.

 کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم که به طور کلی چگونگی رفتار با مشتری و حفظ مشتری را بیان کنیم. معمولاً جذب مشتری و یافتن پرسوناژ دقیق از مشتری یکی از سخت‌ترین راه‌های ممکن است. سریع‌ترین راه برای جذب مشتری استفاده بیشتر از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است. پس اگر کسب و کارتان برای شما مهم است و می‌خواهید از آن بازدهی خوبی داشته باشید تا در کار خود به موفقیت برسید باید به وفاداری مشتری و داشتن مشتری‌های وفادار فکر کنید و در جذب مشتریان جدید تلاش کنید. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید چگونه رستوران یا کافه خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید و بازدیدکنندگان خود را تشویق کنید تا پست‌های شما را تبلیغ کنند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟