استانداردهای بسته بندی مواد غذایی

استانداردهای بسته بندی غذا

آیا می‌دانید برای بسته بندی مواد غذایی چه استانداردهایی تعریف شده است؟ همان‌طور که می‌دانیم از مهم‌ترین مراحل تولید مواد غذایی می‌توان به بسته بندی آن اشاره کرد. بسته بندی مواد غذایی مستقیما با سالم ماندن محتویات آن در ارتباط است. بسته بندی مناسب باعث حفظ ارزش غذایی محصولات می‌شود و از فاسد شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. محصولات غذایی باید از ویژگی‌های فیزیکی محصول محافظت کند. بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که مانع از آسیب دیدن مواد غذایی شود.

استاندارد بسته بندی محصولات غذایی

مواد غذایی در هر کشور با استانداردهای متفاوتی بسته بندی می‌شوند. یکی از استانداردهای مورد تایید سازمان بهداشت، استاندارد EN 15593 است. این استاندارد در اروپا تنظیم شده است. در این استاندارد امکان خطر و ریسک، بررسی و تحلیل می‌شود. این استاندارد در کنار ISO 9001 که برای کیفیت محصولات تعریف شده و استاندارد ISO 22000 که ایمنی مواد غذایی را مدیریت می‌کند، کاربرد دارد.

طبق استانداردهای تعریف شده، بسته بندی مواد غذایی باید به گونه‌ای باشد که به راحتی در دسترس مشتری قرار بگیرد و در حمل و نقل مشکلی برای آن ایجاد نشود. این استانداردها تاکید دارند از مواد بهداشتی برای تهیه بسته بندی رستوران، مواد غذایی و فست فود استفاده شود. رعایت این استانداردها توسط شرکت‌های تولید بسته بندی مواد غذایی باعث می‌شود عملکرد شرکت بهبود پیدا کند، از سلامت مصرف کنندگان محافظت شود.

ویژگی‌های بسته بندی مناسب چیست؟

از ویژگی‌های مهم بسته بندی، درج اطلاعات لازم روی آن است. دمای مورد نیاز، شرایط نگهداری، موارد قابل مصرف، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و شیوه حمل و نقل کالا روی بسته بندی درج می‌شوند. بسته بندی صحیح محصولات، خیال ما را در زمان حمل و نقل آن‌ها راحت می‌کند. استفاده از بسته بندی‌های بزرگ برای جابه‌جایی محصولات کوچک تر می‌تواند راه حل مناسبی باشد تا آسیب به محصولات را به حداقل برساند.

یکی از مزیت‌های بسته بندی توسط شرکت‌های معتبر، استفاده از بارکد برای پیگیری و آشنایی با فرایند تولید محصولات است. در برخی شرکت‌های پیشرفته‌تر از تراشه‌های مخصوص حاوی فرکانس‌های رادیویی برای جلوگیری از سرقت محصولات استفاده می‌شود.

نکات مهم در بسته بندی مواد غذایی چیست؟

  • بسته بندی مناسب باید در برابر رطوبت و چربی مقاوم باشد. برای پیشگیری از فساد محصول در برابر رطوبت استفاده از پدهای رطوبت‌گیر توصیه می‌شود. یک بسته بندی خوب باید ظاهر جذاب و متفاوت داشته باشد.
  • قابلیت بازیافت بسته بندی رستوران و فست فود از مزیت‌های آن محسوب می‌شود.
  • بسته بندی فست فود و رستوران باید به گونه‌ای باشد که از کیفیت مواد غذایی محافظت کند. معمولا در بسته بندی مواد غذایی افزایش ماندگاری محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • بسته بندی مواد غذایی باید منحصربه‌فرد باشد. بسته بندی یکی از راه‌های معرفی برند به مشتریان است و جذابیت آن اهمیت زیادی دارد. استفاده از بسته بندی حرفه‌ای باعث جذب مشتریان بیشتر و افزایش فروش محصولات می‌شود.
  • بهتر است در بسته بندی رستوران اطلاعات تماس، لوکیشن و آیدی شبکه‌های اجتماعی رستوران استفاده شود تا مشتری برای سفارش‌های بعدی مشکلی نداشته باشد.
  • بسته بندی رستوران باید از ورود رطوبت، اکسیژن و مواد عطری جلوگیری کند.
  • بسته بندی باید در مقابل کشش و پارگی مقاوم باشد.
  • بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که در برابر حرارت به مواد غذایی نچسبد و به آن آسیب نرساند. برای بسته بندی مواد غذایی و محصولات نیمه آماده باید مقاومت در برابر حرارت در نظر گرفته شود. معمولا این نوع بسته بندی‌ها یک لایه آلومینیوم دارند. چون این نوع بسته بندی بعد از تحویل تحت حرارت قرار می‌گیرد. به همین دلیل نباید در برابر حرارت تغییر شکل بدهد یا روی کیفیت مواد غذایی تأثیر بگذارد.
  • بسته بندی باید کاربرد آسانی داشته باشد تا مشتری در استفاده از آن به مشکل نخورد.
  • هزینه بسته بندی باید مقرون به صرفه باشد.

ظاهر بسته بندی و جنس آن باید چگونه باشد؟

بسته بندی بسیاری از مواد غذایی با رنگ‌های تیره انجام می‌شود تا از نفوذ نور به داخل بسته بندی جلوگیری کند. مواد پلیمری برای تهیه بسته بندی فست فود، مواد غذایی و رستوران‌ها کاربرد وسیعی دارند. یکی از کاربردهای این مواد برای تهیه window pack است. قسمتی از این نوع بسته بندی به صورت بی‌رنگ و شفاف تهیه می‌شود تا محتوا آن قابل مشاهده باشد. این بسته بندی برای رستوران، بسته بندی شیرینی و بسیاری از محصولات غذایی کاربرد دارد.

جنس بسته بندی

در بسته بندی مواد غذایی معمولا از کاغذ، پلاستیک، چوب، شیشه و فلز استفاده می‌شود.

مهاجرت ترکیبات

یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب جنس بسته بندی، پدیده مهاجرت ترکیبات یا immigration است. به این ترتیب که در برخی مواقع با انتخاب جنس نامناسب، ترکیبات مواد غذایی با بسته بندی مخلوط می‌شوند. در بسیاری از استانداردهای تهیه بسته بندی مواد غذایی، مواد اولیه مجاز برای بسته بندی تعریف شده است و شرکت‌های تولید کننده بسته بندی نباید از حد مجاز آن فراتر بروند. برای استفاده از رنگ‌های مختلف، حلال‌ها و مواد افزودنی در تهیه بسته بندی، استانداردهایی وجود دارد که مانع از بروز مهاجرت ترکیبات می‌شود.

چاپ پذیری بسته بندی

جنس بسته بندی، مخصوصا لایه آخر آن، باید به صورتی باشد که بتوانیم طرح مورد نظر خود را روی آن چاپ کنیم. طراحی بسته بندی در چاپ آن تأثیرگذار است. بهترین بسته بندی قابلیت چاپ پذیری خیلی خوبی دارد و کیفیت چاپ روی آن، بالا است.

وزن بسته بندی

جنس مواد بسته بندی در وزن نهایی آن تأثیرگذار است. بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که در نهایت سنگینی زیادی نداشته باشد. چون با قرار گرفتن مواد غذایی وزن آن بیشتر می‌شود و ممکن است حمل و نقل آن سخت شود. به این ترتیب این گونه بسته بندی‌ها طرفدار چندانی ندارند.

بسته بندی رستوران

بسته بندی رستوران، فست فود، ساندویچ، جعبه پیتزا و… معمولا از جنس کاغذ و مقوا هستند. این بسته بندی‌ها با طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. شکل بسته بندی، چاپ آن و رنگ جعبه تأثیر زیادی بر ذهن مشتری می‌گذارد. برخی از طرح‌ها بسیار جذاب و وسوسه انگیز هستند. برخی از جعبه‌ها بر اشتها مشتری هم تأثیر می‌گذارند. بسته بندی‌های سه لایه برای مواد غذایی و رستوران کاربرد فراوانی دارند.

به طور کلی انتخاب بسته بندی مواد غذایی بسیار مهم است. بسته بندی صحیح محصولات مانع از آسیب به مواد غذایی می‌شود. همچنین از سلامت محصولات در برابر گرما، حمل و نقل، فشار و رطوبت محافظت می‌کند. علاوه بر کیفیت بالا، قیمت مقرون به صرفه محصولات هم اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. بسته بندی مواد غذایی تأثیر بسیار زیادی بر ذهن مخاطب می‌گذارد. به همین دلیل بهتر است تهیه آن را به شرکت‌های معتبر بسپاریم.

صنایع چاپ و بسته بندی مودت سال‌ها است در زمینه تولید بسته بندی مواد غذایی فعالیت می‌کند. این شرکت بسته بندی‌های متنوعی دارد و آن‌ها را با بهترین کیفیت به بازار عرضه می‌کند. برای اطلاع از قیمت بسته بندی با ما تماس بگیرید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟