هنگام سفارش بسته بندی فست فود به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

هنگام سفارش بسته بندی فست فود به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

بسته بندی فست فود و یا هر غذای گرم دیگر، تاثیر بسیار زیادی در سلامت و گرم ماندن آن دارد.از نکات مهم در بسته بندی فست فود داشتن تهویه و نشان استاندارد می باشد.یک جعبه پیتزا باید بتواند گرمای پیتزا را تا زمان تحویل حفظ کند.جعبه ی پیتزا باید از ورود آلودگی به داخل بسته بندی پیشگیری کند و کیفیت غذا را حفظ نماید. این موضوع در مورد دیگر انواع فست فود نیز صدق می کند.بسته بندی بسته به نوع غذا متفاوت خواهد بود. در این مقاله تصمیم داریم بررسی کنیم یک بسته بندی فست فود استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

بسته بندی فست فود باید از متریال مناسب تولید شده باشد

استفاده از انواع جعبه مقوایی برای حمل و نقل فست فود یکی از بهترین گزینه ها است. اگر غذای سفارش داده شده پیتزا یا مرغ سوخاری یا سیب زمینی سرخ کرده باشد، جعبه های مقوایی انتخاب های مناسبی هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع کارتن های مقوایی و کاربرد آن روی آن کلیک کنید. آیا می توان انواع سالاد و دیگر فست فودها نظیر لازانیا را در یک بسته بندی مقوایی سرو نمود. بدیهی است که در جواب این سوال خیر است. پس بسته بندی انتخاب شده باید از موادی ساخته شده باشد که با نوع غذا همخوانی داشته باشد. برای مثال انواع سالادهای سرد در بسته بندی های پلاستیک حمل و نقل می شود و…

کیفیت مواد اولیه استفاده شده در بسته بندی مهم است

اگر جنس بسته بندی فست فود با غذای داخل آن همخوانی دارد اما متریال انتخاب شده کیفیت خوبی نداشته باشند، در کیفیت غذا تاثیر خواهد داشت. گرمای موجود در فست فود باعث می شود که مولکول های مواد اولیه در مواد غذایی نفوذ کند. از این رو متریال استفاده شده در بسته بندی باید از بهترین ها انتخاب شود تا در طولانی مدت در سلامت انسان تاثیر نگذارد. برای مثال استفاده از پلاستیک های نازک برای جابجایی مواد غذایی داغ به هیچ عنوان توصیه نمی شود و برای این کار بهتر است بسته بندی های مقوایی که پوشش سلفونی دارد استفاده شود. درباره این مدل مواد غذایی استفاده از بسته بندی های فلزی نیز مناسب است.از نکات مهم بسته بندی فست فود استفاده از متریال مناسب در بسته بندی می باشد.

در مقاله بهترین متریال برای بسته بندی فست فود بیشتر به این مورد پرداخته ایم.

بسته بندی باید از ورود آلودگی به غذا پیشگیری نماید

در ابتدا بررسی کردیم که بسته بندی فست فود نباید به کیفیت و سلامت غذا آسیب برساند. اما این بسته بندی باید از ورود آلودگی های خارجی به داخل بسته بندی نیز پیشگیری کند. بسته شدن و چفت شدن درب بسته بندی، ضد آب و رطوبت بودن و … از ویژگی هایی است که یک بسته بندی استاندارد باید داشته باشد.بسته بندی  اصولی این مزیت را دارد که درب آن به درستی بسته شود و منافذ از ورود آلودگی به داخل پیشگیری کند.

بهتر است بسته بندی مواد غذایی تهویه داشته باشد

بعضی از فست فودها در اثر رطوبتی که در بسته بندی می ماند، کیفیت خود را از دست می دهند. دسته بندی فست فودهایی نظیر پیتزا که با چنین مشکلی مواجه هستند باید منافذی برای تهویه داشته باشد. البته این منافذ نباید باعث سرد شدن و یا ورود آلودگی محیطی شود. تنها کافی است که مقداری از بخار هوای محفوظ شده در ظرف خارج شود.

بهتر است بسته بندی غذای داغ که یک لایه سلفونی داشته باشد

یکی از نکات هم بسته بندی فست فود استفاده از بسته بندی هایی است که در قسمت داخلی و خارجی خود پوشش سلفونی دارند به سالم ماندن غذا، وارد شدن آلودگی های محیطی به غذا و سرد شدن آن کمک می کند. بسته بندی هایی که از طرف سازمان بهداشت استاندارد دریافت می کنند اغلب دارای این پوشش سلفونی هستند. چرا که لایه درونی این بسته بندی ها اغلب مقوایی هستند و مقوا در اثر رطوبت و گرما کیفیت اولیه خود را از دست می دهد.

شکل بسته بندی باید به شکلی باشد که فست فود تغییر شکل ندهد

بسته بندی فست فود باید به شکلی انتخاب شود که مواد غذایی در طول رسیدن به مقصد و در اثر ناهمواری های موجود در مسیر تغییر شکل ندهد. رخ دادن چنین مشکلاتی باعث نارضایتی مشتری شده و ممکن است برای دفع بعد رستوران و فست فود شما را انتخاب نکند. سرد شدن غذا، خراب شدن ظاهر آن و یا نرم شدن فست فود از دیگر دلایل ناراضایتی مشتری از نحوه ناصحیح بسته بندی فست فود است.

بهتر است بسته بندی دارای نشان استاندارد باشد

سازمان های نظارتی به بسته بندی هایی که با اصول وزارت بهداشت تولید شده نشان استاندارد اعطا می کند. بهتر است بعد از دریافت فست فود وجود نشان را بررسی کرده تا با خیال آسوده مشتری دائم آن شوید.

بسته بندی فست فود باید زیبا باشد

بسته بندی باید از سلامت و کیفیت مواد غذایی محافظت کند و در اثر ضربه و فشار تغییر شکل ندهد. پس زمانی که بسته را تحویل مشتری می دهید بسته بندی مواد غذایی خود باید سالم باشند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟