چاپ جعبه ایندربرد

چاپ جعبه ایندربرد

چاپ مقوای ایندر برد چیست؟

مقوای ایندر برد یکی از مقواهای کاربردی برای بسته بندی مواد است. این مقوا با نام مختصر FBB هم شناخته می‌شود. FBB کوتاه شده کلمه Folding Box Board است. مقوا ایندر برد کاملا بهداشتی است و بیشترین مصرف آن برای

ساختار مقوای ایندر برد چیست؟

این مقوا از سه لایه مختلف تهیه می‌شود. لایه وسط از مواد بازیافتی تهیه می‌شود. لایه اول و آخر آن معمولا از پالپ سفید یا نخودی تهیه می‌شود. هر چه ضخامت لایه‌ها بیشتر باشد، استحکام مقوا در برابر ضربه بیشتر و بهداشتی تر است. این مقوا در ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. چگالی مقوای ایندر برد از 140 تا 450 گرم است.

اصطلاحات مهم در تهیه مقوای ایندر برد چیست؟

سختی مقوا: سختی معیاری برای سنجیدن توانایی مقوا در برابر فشار و ضربه  است. با اندازه گیری سختی، از پف کردن مقوا هنگام پر شدن آن جلوگیری می‌کنیم. اندازه گیری سختی به حفظ کیفیت مقوا کمک می‌کند. معمولا افزایش چگالی، مقاومت مقوا را بیشتر می‌کند.

روان بودن (صافی) مقوا: این ویژگی موقع چاپ اهمیت بسیاری دارد. هرچه مقوا روان‌تر باشد، چاپ روی آن با کیفیت بالاتری انجام می‌شود. چون جوهر راحت‌تر روی آن پوشش ایجاد می‌کند.

ضخامت مقوا: برای تهیه مقوا، فاکتور ضخامت هم اهمیت زیادی دارد. مقوای بسته بندی فست‌فود و مواد غذایی باید ضخامت بالایی داشته باشد. ضخامت مقوا به حفظ دمای داخلی جعبه و استحکام بسته‌بندی کمک می‌کند

چگالی یا گرماژ مقوا: این ویژگی بر اساس وزن بر واحد سطح مشخص می‌شود.  گرماژ مقوا روی حفظ کیفیت غذا بسیار تاثیر گذار است. گرماژ مقوا مواد غذایی و بسته بندی فست فود باید مطابق با استاندارد ISO 536 باشد.

چاپ روی مقوای ایندر برد چگونه است؟

این مقوا بسیار روان است و امکان چاپ افست و دیجتالی را باکیفیت بالا برای شما فراهم می‌کند. این مقوا تمام استاندارهای لازم برای چاپ با کیفیت را دارد. مقوای ایندر برد دارای تاییدیه وزارت بهداشت برای چاپ و بسته بندی مواد غذایی و بهداشتی است.

کاربرد ایندر برد چیست؟

مقوای ایندر برد کیفیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل این مقوا در صنعت غذا، دارو و محصولات پزشکی کاربرد گسترده دارد. این مقوا بخش قابل توجهی از بسته بندی محصولات را به خود اختصاص داده است. در صنعت غذا از این مقوا برای بسته بندی انواع فست فود، بسته بندی رستورانی، بسته بندی کافی شاپی و… استفاده می‌شود.

مقوا ایندر برد متالایز شده چیست؟

این مقوا دارای یک طرف سفید و طرف دیگر نقره‌ای است. این مقوا برای بسته بندی سوخاری یشترین کاربرد را دارد.

از ایندر برد متالایز شده با توجه به سلیقه مشتری در بسته بندی محصولات دیگر هم استفاده می‌شود.

تفاوت مقوای ایندر برد با مقوا گلاسه

مقوای گلاسه با گرماژ بالا ممکن است موقع بسته بندی بشکند. برای جلوگیری از این اتفاق، آن را سلفون کشی می‌کنند. این کار باعث افزایش قیمت تمام شده بسته بندی می‌شود. اما مقوای ایندر برد به سلفون کشی نیاز ندارد. گرماژ مقوای گلاسه هم در مقایسه با مقوای ایندر برد کم‌تر است.

مقایسه مقوای ایندر برد و مقوای پشت طوسی

این دو نوع مقوا تفاوت بسیار زیادی با هم دارند. مقوای پشت طوسی از مواد بازیافتی و غیر بهداشتی تهیه می‌شود. اما همان‌طور که اشاره کردیم مقوای ایندر برد کاملا بهداشتی و مناسب برای بسته بندی مواد غذایی است. قیمت مقوای پشت طوسی از مقوای ایندر برد پایین‌تر است. اما این مقوا به هیچ وجه برای بسته بندی غذایی و دارویی مناسب نیست.

متاسفانه  بسیاری از شرکت‌های تولید کننده بسته بندی غذا نامعتبر از مقوای گلاسه در تولیدات خود استفاده می‌کنند.

مزایا مقوای ایندر برد چیست؟

هزینه تهیه بسته بندی با این مقوا مقرون به صرفه است. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند. در بسته بندی مواد غذایی گرم، مقوای ایندر برد به خوبی از حرارت غذا محافظت می‌کند و مانع از کاهش دمای غذا می‌شود. این مقوا در گرماژ بالا نمی‌شکند و به خوبی خم می‌شود. مقوای ایندر برد برای محیط‌ زیست مناسب است و به آن آسیب نمی‌رساند.

به طور کلی این مقوا از بهترین مقواها برای بسته بندی محصولات است. چاپ و بسته بندی مودت با تجربه بالا در این زمینه مشغول به فعالیت است. این شرکت برای تولید بسته بندی‌های مختلف از بهترین مقوا و به روزترین دستگاه‌ها استفاده می‌کند. برای اطلاع از قیمت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟