تأثیر بسته بندی بر نحوه انتخاب محصول توسط خریدار

تأثیر بسته بندی بر نحوه انتخاب محصول توسط خریدار

آیا از تأثیر بسته بندی بر نحوه انتخاب محصول توسط خریدار خبر دارید؟!

از مهم ترین دلایلی که در کسب و کارهای بزرگ از بسته بندی های شیک و شکیل استفاده می شود، تاثیر بسته بندی رستوران در میزان رضایت و افزایش تعداد مشتریان است. یک بسته بندی زیبا، کاربردی، استاندارد و بهداشتی می تواند باعث افزایش اعتماد مشتریان به رستوران و یا فست فود شما خواهد شد.

اما ببینیم یک بسته بندی رستورانی تأثیرگذار چه ویژگی هایی دارد؟

فروش بیشتر با سرمایه گذاری کمتر

خرید و سفارش بسته بندی اصولی و جذاب شاید در ابتدای کار سرمایه زیادی طلب کند اما به مرور این سرمایه با فروش بیشتر باز می گردد. چرا که به کمک بسته بندی رستوران استاندارد به مرور بر تعداد مشتریان شما اضافه خواهد کرد.

باعث جلب رضایت مشتری خواهد شد.

زمانی که بسته بندی رستوران و یا فست فود بصورت استاندارد انتخاب شود، مشتریان شما غذایی گرم، سالم و با طعم واقعی را دریافت خواهند کرد. از این رو بعد از مدتی به تعداد سفارش های بیرون بر شما اضافه خواهد شد.

برندسازی با کمک بسته بندی فست فود

یکی از فاکتورهای برندسازی یادآوری نام برند و شکل آن در هر مکان و زمان است. از این رو یک بسته بندی فست فود یا رستورانی زیبا با کمک رنگ های جذاب، طراحی خلاقانه، نظر مخاطبانی که مشتری شما نیستند را جلب می کند. نام برند شما با کمک یک پکیج اصولی سر زبان خواهد افتاد و بعد از مدتی با دیدن بسته بندی و نوع غذای شما برند شما یادآوری خواهد شد.

تبلیغات رایگان با بسته بندی جذاب

یک کسب و کار هوشمند به جای تبلیغات گران قیمت تلاش دارد با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را از تبلیغات داشته باشد. طراحی یک بسته بندی فست فود خلاقانه و درج نام و لگوی رستوران و فست فود تبلیغاتی بسیار ارزان قیمت است. این تبلیغات در بسته بندی هایی که چند بار مصرف هستند، کارایی بیشتری نیز دارد.

با بسته بندی اصولی غذا سالم خواهد ماند.

امروزه خوردن غذای سالم از اهمیت بالایی برخوردار است و بعد از پاندمی کرونا این اهمیت بیشتر شد. از این رو استفاده از یک بسته بندی اصولی که خیال مشتری را از سلامت محتویات راحت کند به فروش بیشتر می انجامد.

ویژگی یک بسته بندی فست فود و رستوران تاثیرگذار:

حال با تأثیر بسته بندی رستوران و فست فود آشنا شدید باید ببنیم چگونه می توان یک بسته بندی تأثیرگذار سفارش دهیم؟ چه ویژگی های تاثیر بسته بندی را افزایش می دهد؟

بسته مواد غذایی باید مستحکم باشد.

میزان استقامت و استحکام بسته بندی رستوران با وزن مواد غذایی داخل آن سنجیده می شود. در صورتی که بسته بندی نازکی سفارش دهید، سنگینی غذا باعث پاره شدن آن خواهد شد. پس قبل از سفارش بسته بندی باید وزن محصولات و مواد  غذایی خود را در نظر داشته باشید.

بسته بندی باید ضامن سلامت غذا باشد.

نوع بسته بندی فست فود باید با شکل مواد غذایی هماهنگ باشد و بتواند از محتویات خود محافظت کند. شکل ظاهری بسته بندی پیتزا با همبرگر تفاوت دارد و از این رو باید به صورت مجزا سفارش دهید که از آلوده شدن و یا تغییر حالت محتویات جعبه محافظت کند.

بسته بندی باید خلاقانه باشد.

با اینکه استحکام و  استاندارد بودن بسته بندی بسیار مهم است اما بیشتری تاثیر بسته بندی رستوران را خلاقانه بودن آن دارد. به عبارتی اگر شما از بین انواع بسته بندی ها مدل هایی را انتخاب کنید که به شکل جذابی بسته شود، دسته داشته باشد، امکان استفاده مجددا از آن وجود داشته باشد، توجه مشتریان شما را جلب خواهد کرد. مخصوصا در زمینه غذای کودک توجه به نوع بسته شدن آن می تواند توجه کودکان را جلب کند و چه بسا این کودکان باشند که والدین را برای سفارش ترغیب کنند.

توجه به رنگ ها در بسته بندی

رنگ ها بیشترین نقش را در تاثیرگذاری بسته بندی رستوران و فست فود دارد. رنگ ها باید جذاب باشند و چشم را درگیر نمایند. برای مثال یک بسته بندی سیاه و سفید چندان جذاب و درگیر کننده نیست در حالی که اگر از رنگ هایی نظیر قرمز، آبی، زرد و … استفاده کنید مشتریانی که از دور بسته بندی شما را می بینند درگیر خواهند شد. پس به سراغ رنگ هایی بروید که معنای خاصی داشته باشند و در ضمن چشم گیر باشند.

استفاده از اشکال و ظاهر طراحی شده

امروزه برندهای معتبر دنیا با طراحی یک کارکتر تلاش دارند که برند خود را در ذهن ها ثبت کنند. برای مثال مک دونالد از یک دلقک استفاده می کند. استفاده از کارکتر برند به جذابیت بسته بندی رستوران و فست فود کمک می کند و باعث ثبت برند شما در اذهان عمومی خواهد شد. در نتیجه با کمی هزینه برای طراحی لگو، کاراکتر برند و طراحی جذاب برای بسته بندی در مدت کوتاهی به یک برند نامی تبدیل خواهید شد.

راحتی استفاده از بسته بندی

یکی از مهم ترین ملاک های یک بسته بندی فست فود استاندارد، استفاده آسان از آن است. بسته و باز شدن آن باید ساده باشد و در صورت امکان امکاناتی برای حمل  نقل آسان آن فراهم شده باشد. برای مثال طراحی دستگیره می تواند حمل و نقل یک بسته بندی همبرگر را ساده کند.

صنایع چاپ و بسته بندی مودت ارائه دهنده انواع بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی فست فود با بالاترین کیفیت و بیش ترین تنوع. برای دریافت مشاوره می توانید از طریق تلفن های شرکت با ما در ارتباط باشید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟