چرا اطراف جعبه پیتزا سوراخ دارد؟

چرا اطراف جعبه پیتزا سوراخ دارد؟

حتما شما هم سوراخ های ایجاد شده در جعبه پیتزا را دیده اید!در نگاه اول این طور به نظر می رسد که دلیل سرد شدن پیتزا همین سوراخ ها باشند.جعبه پیتزای شما اگر این منافذ را نداشته باشد چیزی که تحویل می گیرید قابل خوردن نخواهد بود.این منافذ به قدری بزرگ نیستند که با وجود آن ها پیتزای شما سرد شود.جعبه پیتزا نه تنها باید ابزار مناسبی برای جابجایی مواد غذایی داخل آن باشد بلکه باید سلامت و کیفیت غذا را نیز حفظ کند. کارشناسان تغذیه با مطالعه روی نحوه بسته بندی مواد غذایی تصمیم گرفتند که منافذ و حفره هایی روی این محصول تعبیه کنند تا سلامت غذا تضمین شود. در ادامه بیشتر با دلایل طراحی این سوراخ ها در جعبه پیتزا صحبت خواهیم کرد

این حفره ها باعث گردش هوا می شود

بسته بندی پیتزا حاوی غذای گرم است و بدیهی است که این گرما باعث ایجاد بخار هوا خواهد شد. منفذ مناسب اگر برای خروج بخار موجود وجود نداشته باشد،رطوبت حبس شده باعث از بین رفتن کیفیت اصلی پیتزا خواهد شد. با خارج شدن این بخار غذایی که تحویل می گیرید دقیقا چیزی است که در فست فود پخته شده است.

منافذ جعبه پیتزا ضامن سلامت پیتزا هستند

گرما باعث فعال شدن مولکول های سطحی بسته بندی و ترکیب آن با ماده غذایی خواهد شد. در واقع واکنش شیمیایی که به دلیل گرمای محبوس شده ایجاد می شود سلامت غذا را به خطر خواهد انداخت و این موضوعی است که نباید از کنارش به سادگی عبور کرد. به همین دلیل کارشناسان تصمیم گرفتند که این منافذ را روی جعبه طراحی کنند تا به شکل مناسبی بخار هوا خارج شده و گرمای لازم برای واکنش های شیمیایی تولید نشود. به این شکل با اینکه ممکن است غذای داغ به دست شما نرسد اما لااقل مزه کاغذ نمی دهد.

منافذ جعبه پیتزا تهویه هوای مناسب ایجاد می کند

لازم به ذکر است که وجود این منافذ باعث می شود که هوای مناسبی در جعبه جریان داشته باشد. رفت و آمد هوا در جعبه از رشد باکتری ها و مواد آلاینده در جعبه پیتزا پیشگیری می کند.با این وجود حتی اگر مدت ها پیتزا را داخل یخچال نگهداری کردید می توانید آن را مصرف کنید. یکی از ویژگی های جعبه پیتزای مناسب و استاندارد خروج گرمای اضافی از آن است.

از ورود آلودگی به داخل غذا پیشگیری می کند

یکی از مهم ترین دلایل طراحی منافذ روی جعبه پیتزا پیشگیری از آلوده شدن پیتزا است. این منافذ تا زمانی که پیتزا گرم است تنها بخار هوا را خارج می کند و اجازه ورود آلودگی های محیطی به پیتزا را نمی دهد. از این رو پیتزایی که به دست شما می رسد کاملا بهداشتی و سالم است.

کلام آخر

امروزه به جعبه های پیتزا که با اندازه پیتزا تناسب دارند، به درستی و با قفل مناسب بسته می شود.به جعبه هایی که منافذ مناسبی برای تهویه هوا دارند، جعبه پیتزا هوشمند گفته می شود. این جعبه های پیتزا توانایی این را دارند که محتویات خود را در برابر آلودگی ها محیطی حفظ کنند.آن ها می توانند دمای غذا را ثابت نگه دارند و غذایی سالم تحویل شما دهند.

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟