از چه نوع بسته بندی برای فست فود استفاده کنیم؟

انواع بسته بندی فست فود

بسته بندی برای فست فود مهمترین پوشش و نگهدارنده است. امروز استفاده از بسته بندی های بسیار شیک و جذاب برای حفظ سلامتی و بهداشت فست فود کاربرد دارند. همچنین به شکلی تبلیغ غیر مستقیم و دلیل برای افزایش فروش است. اگر نگاهی به فست فودهای معروف دنیا بی اندازید، تفاوت را در نوع بسته بندی آن ها نیز مشاهده خواهید کرد. به عبارتی هر چه میزان کیفیت غذای شما بالا باشد، بسته بندی است که میزان شیک و لاکچری بودن فست فود را منتقل می کند. در این میان اهمیت به نوع مواد غذایی و انتخاب بسته بندی فست فود متناسب با آن بسیار مهم است. برای مثال استفاده از بسته بندی سوخاری در کنار ظرف سالاد و کیسه جابجایی یک پرس سوخاری را بسیار گرم و در بسته بندی جذاب به دست مشتری می رساند.

در این میان جعبه پیتزا با توجه به شکل و نوع پیتزا و همچنین شکل خاص پیتزا در میان انواع فست فود کاملا متفاوت است. جعبه پیتزای مثلثی، مستطیلی و … از جمله انواع جعبه پیتزا است؛ اما جنس جعبه پیتزا نیز می تواند در انتخاب تاثیر قرار می دهد. جعبه پیتزا سه لایه و یک لایه مدل هایی هستند که می توانید از بین آن ها بهترین را انتخاب کنید.

انواع بسته بندی برای فست فود

جعبه های فست فود بسته به جنس و شکل ظاهر به مدل های مختلف تقسیم می شوند. مهم ترین عامل تاثیرگذار در انواع بسته بندی مربوط به شکل ظاهر آن ها است.

  • بسته بندی سوخاری

مواد غذایی سوخاری شده اغلب حجم بزرگی دارند و از این رو بسته بندی سوخاری متفاوت از جعبه پیتزا است. این بسته بندی فست فود باید گرمای مواد غذایی را حفظ کرد  و باعث تغییر شکل آن در حین جابجایی نشود. افزایش تعداد لایه ها به بالا رفتن کیفیت بسته بندی نیز کمک می کند. این محصول در انواع تک لایه و دو لایه با کاغذ گرافت تولید می شود. این بسته بندی را با توجه به منوی غذایی خود می توانید انتخاب کنید. به عبارتی اگر مرغ سوخاری تکه ای دارید می توانید بسته بندی آن را بسته به حجم غذا تعیین کنید. بسته بندی مورد نظر باید به شکل مناسبی برند و شماره تماس فست خود را نشان دهد از این رو قابلیت چاپ بسیار مهم هستند. رنگ بندی بسته بندی نیز باید باعث جذب مخاطبین دیگر و به عبارتی تبلیغات فست فود شود.

  • بسته بندی پیتزا

اما مهم ترین غذای موجود در فست فود پیتزا است. پیتزای آمریکایی و ایتالیایی دو شکل متفاوتی از پخت پیتزا دارند. یکی به شکل مثلثی و دیگری دایره شکل است و از این رو بسته بندی آن ها نیز کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. پس مهم ترین فاکتور در بسته بندی پیتزا شکل ظاهری آن است. از دیگر ویژگی های مهم جعبه پیتزا، تازه و گرم نگه داشتن پیتزا در حین جابجایی بسیار مهم است و به همین دلیل ایجاد منافذ به اندازه، نوع قفل درب جعبه پیتزا و جنس آن در زمان خرید بسته بندی برای فست فود بسیار مهم است. از دیگر مواردی که در خرید بسته بندی پیتزا باید به آن توجه داشت مقوای کره کره ای قرار داده شده در بسته بندی پیتزا است.

  • جعبه برگر

بسته بندی برگر نیز مشخصات خاص خود را دارد. این بسته بندی باید توانایی حفظ کیفیت و تازگی همبرگر را داشته باشد. از آنجایی که حجم انواع برگر با هم متفاوت است با توحه به منو می توانید بهترین ابعاد را انتخاب کنید. در مقاله سایز جعبه همبرگر استاندارد بیشتر به ابعاد جعبه پرداختیم. درب بسته بندی برگر نیز تنوع خوبی دارد می توانید از انواع بسته بندی با قفل زبانی، قفل لولایی، قفل لاک باتم قفل از بغل، قفل ضربدری و … بهترین را انتخاب کنید.

چگونه بهترین بسته بندی برای فست فود را انتخاب کنید

انتخاب بهترین بسته بندی نیاز به کمی تفکر و نیاز سنجی دارد. اولین اقدام بررسی منوی غذایی است. بسته به ابعاد پیتزا، سوخاری و برگر و دیگر مواد غذایی در منو ابعاد بسته بندی را تخمین بزنید. در ادامه با توجه به بودجه مالی تلاش کنید بسته بندی را با بهترین متریال سفارش دهید. انتخاب بسته بندی سه لایه با مقوای با کیفیت رضایت مشتریان را به همراه خواهد داشت. چرا که این مدل مقوا گرما را به میزان قابل توجهی در خود حبس می کند. در ضمن تازگی و کیفیت غذا حین جابجایی حفظ خواهد شد.

در ادامه نکته بسیار مهم طراحی شکل بسته بندی است. اگر بتوانید از بسته بندی های خلاقانه استفاده کنید میزان لاکچری و شیک بودن فست فود را نشان خواهید داد. مشتریان شما نیز با  توجه به زیبایی و شیک بودن بسته بندی از حمل آن در خیابان لذت می برند و شما توانسته اید با هزینه بسیار کم تبلیغات مناسبی داشته باشد. سپس کیفیت چاپ بسته بندی را مورد نظر قرار دهید. هر چه رنگ های استفاده شده جذاب و کیفیت داشته باشند برند شما بهتری دیده خواهد شد.

خرید بسته بندی فست فود تهران

برای خرید بهترین بسته بندی برای فست فود می توانید زمان گذاشته و در فروشگاه نمونه کارها را بررسی کنید. می توانید کار خود را به یکی از این گزینه ها بسپارید. اما از آنجایی که امروزه همه فروشگاه ها تلاش دارند در اینترنت فعالیت داشته باشند گزینه ساده تر سرچ نیاز در گوگل است. فروشگاه اینترنتی مودت نیز با توجه به سال ها سابقه تولید انواع بسته بندی فست فود، رستورانی و … نمونه کارهای خود را در قالب یک فروشگاه اینترنتی در معرض نمایش قرار داده است. کافی است که به این سایت مراجعه کرده و با توجه به نیاز و خواسته خود بهترین گزینه را انتخاب و سفارش دهید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟